Atrakcje turystyczne


W tej sekcji znajdą Państwo wskazówki gdzie można udać się we Wrocławiu oraz jak trafić w nie bezpośrednio z hostelu. Atrakcje zostały podzielone na strefy, aby odwiedzić jak najwięcej obiektów w okolicy oraz zostały ułożone tak, aby tworzyły po kolei kolejne etapy całej trasy wycieczki.


Stare Miasto.

Zaczniemy od najbliższej okolicy hostelu, czyli Starego Miasta. Jest to centrum kultury i rozrywki miasta stu mostów. Stare Miasto to nie tylko Rynek, ale też wszystkie boczne uliczki i zakamarki, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Sam hostel znajduje się w dzielnicy czterech świątyń, tuż obok znajduje się protestancka świątynia Opatrzności Bożej oraz synagoga pod Białym Bocianem. Kawałek dalej można zwiedzić sobór Narodzenia Przenajświętszej Panny Bogurodzicy przy ul. św. Mikołaja oraz kościół św. Antoniego z Padwy przy ulicy... św. Antoniego.

Również kilka kroków z bramy hostelu mogą Państwo odwiedzić dawny Pałac Królewski, w którym znajduje się teraz Muzeum Miejskie Wrocławia.

Przechodząc do ścisłego Rynku warto odwiedzić najważniejsze punkty turystyczne, czyli Ratusz z sukiennicami, pręgierz oraz pl. Solny. Wszystkie te miejsca otoczone są licznymi restauracjami, pubami oraz kawiarniami, gdzie będą mogli Państwo odpocząć po całym dniu zwiedzania.

Polecamy również zwiedzenie kościołów św. Marii Magdaleny oraz kościoła garnizonowego św. Elżbiety, które poza walorem historycznym posiadają również punkty widokowe ukazujące całą wrocławską panoramę.

Istotnym miejscem do sprawdzenia jest Uniwersytet Wrocławski oraz aula Leopoldina. Bogatość w szczegóły może przytłoczyć, jednak wycieczka z audio-przewodnikiem pozwoli poczuć klimat przeszłości oraz opowiedzieć co nieco o każdym detalu. Również tu można udać się na punkt widokowy, wieżę matematyczną.

Obok głównego gmachu Uniwersytetu można udać się do Ossolineum i jego ogrodu, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta.

Po ciężkim dniu zwiedzania należy się trochę odpoczynku i rozrywki- oprócz lokali w ścisłym Rynku zachęcamy do odwiedzenia kina Nowe Horyzonty i sprawdzenia lokali przy ul. św. Antoniego oraz pasażu Pokoyhofa. W ciągu ostatnich lat to właśnie tu powstało najwięcej nowych obiektów serwujących ciekawe potrawy oraz wachlarz piw kraftowych we wspaniałej atmosferze.


Panorama Racławicka

Obowiązkowy punkt dla każdego turysty odwiedzającego Wrocław. Ogromny obraz bitwy pod Racławicami oraz inne dzieła sztuki odzyskane od Związku Radzieckiego zadomowiły się tuż za pl. Dominikańskim, do którego dojadą Państwo z hostelu tramwajem nr 4 lub nr 10.

Kilka kroków dalej od Rotundy Panoramy, tuż przy brzegu Odry, znajdą Państwo kolejny obiekt warty odwiedzin, czyli Muzeum Narodowe. Oprócz wystaw stałych, przedstawiających historię i sztukę Dolnego Śląska, warto sprawdzać też wystawy czasowe.

Stąd wyruszamy naprzód znajdującym się obok mostem Pokoju. Na drugim końcu czeka na Państwa pierwotna wrocławska dzielnica, czyli...


Ostrów Tumski

To właśnie tu powstały pierwsze wrocławskie osady pod wodzą Piastów. Z początku jako wyspa, później dołączona do brzegu sztucznym nasypem, z czasem Ostrów stał się przyczółkiem Państwa Kościelnego. Była to zupełnie osobna część miasta, z własnym prawem oraz jurysdykcją.

Głównym obiektem na Ostrowie jest oczywiście archikatedra św. Jana Chrzciciela. Uchodzi ona za pierwszą gotycką budowlę na polskich ziemiach.

Oczywiście tak monumentalny budynek przechodził wiele renowacji i każda z nich zostawiła swój ślad. Dzięki temu można podziwiać tu wpływy renesansu, gotyku i baroku.

W katedrze znajduje się kolejny punkt widokowy znajdujący się na wysokości 97m. W przeciwieństwie do punktów widokowych w Rynku, na platformę widokową wieży można dostać się windą.

Z Ostrowa mogą Państwo udać się na kolejne wyspy, które są świetnymi terenami spacerowymi i rekreacyjnymi, a w lecie polecamy odetchnąć chwilę w bar-barkach, pływających przy Wyspie Słodowej. Tuż obok Ostrowa, na starorzeczu Odry, funkcjonuje również Ogród Botaniczny, obfitujący w piękną florę oraz spokojną atmosferę.

Wyspy to również przystanki dla promów wycieczkowych, które zabiorą Państwa np. z bulwaru Włostowica do kolejnego istotnego punktu wartego odwiedzin.


Wielka Wyspa

Kontynuując wycieczkę z Ostrowa można dostać się bezpośrednio za wrocławskie ZOO. Dla gości, którzy chcą dostać się w tę okolicę bezpośrednio z hostelu, wystarczy wsiąść ponownie w tramwaj nr 4 lub nr 10.

ZOO jest miejscem rozrywki dla całej rodziny. Wiele wystaw oraz stosunkowo niedawno otwarte Afrykarium sprawia, że zazwyczaj jest to najdłuższy etap każdej wycieczki po Wrocławiu, jednak zdecydowanie warto zwiedzić cały teren.

Po drugiej stronie ulicy Wystawowej znajdą Państwo Halę Stulecia. Ten wyjątkowy budynek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO aktualnie służy jako hala widowiskowo-sportowa. Bezpośrednio za Halą znajduje się Pergola z Fontanną Multimedialną. Jest to świetne miejsce na odpoczynek po długim spacerowaniu po ZOO, gdzie można dodatkowo zjeść w restauracji bądź w licznych food-truckach. W sezonie letnim wieczorne pokazy multimedialne robią spektakularne wrażenie i z pewnością będą udanym zwieńczeniem dnia we Wrocławiu.


Pozostałe atrakcje

Poza skupionymi strefami turystycznymi zachęcamy również do zwiedzenia osobnych punktów takich jak:

-Sky Tower- trafią tam Państwo bezpośrednio tramwajem nr 7. Oprócz rozbudowanego centrum handlowego, na 49. piętrze znajduje się kolejny punkt widokowy.

-Stadion Miejski- powstały na mecze Euro 2012, stadion wciąż oferuje różne wydarzenia kulturowe. Będąc na miejscu istnieje możliwość zwiedzenia stadionu, mogą Państwo również wybrać się na go-karty lub na skok na linie ze szczytu stadionu! Aby dojechać na miejsce, należy wsiąść w tramwaj nr 31 przy pl. Orląt Lwowskich, przystanek jest oddalony zaledwie 5 minut od hostelu.

-Kolejkowo- niewątpliwa gratka dla naszych najmłodszych gości (choć nie tylko dla nich). Makieta przedstawia zarówno Wrocław, ale też wybrane obiekty z Dolnego Śląska. Znajduje się ono w budynku dworca Świebodzkiego, 5 minut pieszo od Royal Hostelu.